Lato na działce, czyli relaks i Zdrowa Woda!


  • Bez kategorii
  • przez
  • 21-06-2022

Letni czas na działce może być wcale nie taki realksujący, gdy nie można swobodnie korzystać z daru natury jakim jest woda. Jak tu się umyć, ugotować danie, przygotować napój, wszędzie zacieki…

W dodatku zapach, smak, barwa, czy mętność  wody budzi niepewność czy rzeczywiście ta woda, która płynie z naszego kranu jest bezpieczna i dobrej jakości.

Działka, to nie jest nasz całoroczny dom, z reguły urzędujemy na niej sezonowo, stąd nie chcielibyśmy dużo inwestować w uzdatnianie wody i budować dużych centralnych stacji uzdatniania wody. Jednak chcielibyśmy móc bezpiecznie korzystać z niej i nie czuć się skrępowanym ciągłym myśleniem o wodzie.

Od czego w takim razie zacząć? Wybieramy filtry do wody.

Przy wodzie studziennej zawsze zalecamy podstawowe badanie wody, ponieważ to nam uświadomi, z jakim problemem się zmagamy i jaką metodę powinniśmy zastosować, by rozwiązać tę niekorzystną dla nas sytuację.

Co proponują nam ówczesne rozwiązania na uzdatnianie wody?

  1. Butelki filtrujące – to najprostsze rozwiązanie dla tych, co nie mają potrzeby picia ciepłych napoi 😊

2. Dzbanek filtrujący wraz z wkładami. Dla minimalistów problem byłby rozwiązany , bo jednak w czajniku sobie zagotujemy przefiltrowaną wodę, a potem wypijemy filiżankę gorącej kawy o wschodzie słońca na łonie natury.

Plusem tych rozwiązań jest cena. Jednak wciąż pozostaje problem związany np. z myciem ciała, dlatego przyjrzyjmy się temu, co nam jeszcze oferuje rynek?

3. Filtry do wody – narurowe.

Można je dowolnie zestawiać w zależności od jakości posiadanej wody.

Zawsze należy zacząć od filtra wstępnego, który oczyści nam wodę z mechanicznych zanieczyszczeń typu rdza, piasek, muł …

Dodatkowo można użyć filtr zmiękczający wodę, dzięki któremu bardziej zadbamy o sprzęty, które mamy na działce, ale także i o swoją własną skórę i włosy…

Pomocny w uzdatnianiu wody może być też filtr węglowy – który oczyści wodę z chloru, związków organicznych, pestycydów, metali ciężkich, poprawi smak i zapach wody.

Dodatkowo osoby, które mają podwyższony poziom żelaza mogązastosować filtr odżelaziający…

Są też różne modyfikacje tych filtrów np antybakteryjne.

4. Dla bardziej wymagających można zastosować system filtracji odwróconej osmozy. Polecany rodzaj filtracji wody umożliwia najbardziej dokładne oczyszczenie wody, nawet z bakterii!

Okazuje się, że aby mieć zdrową wodę na swojej wymarzonej działce jest możliwe. Nie jest to często proste. Trzeba znać problem, z którym się mierzymy. Jako specjaliści z dziedziny uzdatniania wody chętnie pomożemy, doradzimy odpowiedni wybór filtrów.

Zapraszamy do nas:

Wólki Kozodawskiej na ulicę Źródlaną 15B bądź

Zielonki Parcela ul. Południowa 5.

Czekamy na Was

pn-pt 9:17:00 a w sobotę w godzinach 9-13:00

Prowadzimy również sprzedaż internetową www.alaska.net.pl i jesteśmy pod telefonem 690459889!