Trendy 2019: rekomendowane urządzenia do uzdatniania wody w 2019 roku


  • Bez kategorii
  • przez
  • 26-03-2019

Wiosna to czas planowania prac w domu i mieszkaniu, ale także nowości i modeli rekomendowanych na nadchodzący rok. Przedstawiamy najlepsze produkty, które polecamyna 2019 rok.

Zmiękczacz do wody IQsoft

Producent: Erie Water Treatment.

Główne cechy:Nowoczesny, ekologiczny, ekonomiczny, inteligentny, wyposażony w wifi. Żaden inny zmiękczacz wody nie jest w stanie zaoferować tak wysokich parametrów działania przy tak niewielkich gabarytach urządzenia.

Mechanizm działania:Twarda woda jest oczyszczana w złożu żywicy jonowymiennej. W przepływającej przez złoże wodzie jony magnezu i wapnia (to one tworzą „kamień”) są wymieniane na jody sodu, a woda staje się cudownie miękka.

W IQsoft kulki żywiczne są jednakowej wielkości (monosferyczne), co redukuje straty ciśnienia wody w procesie oczyszczania, a także pozwala na rekordowo niskie zużycie soli oraz ograniczenie ilości popłuczyn. 

Najwyższa jakość złoża żywicznego pozwala na osiągnięcie wysokiej wydajności zmiękczacza do wody przy zachowaniu możliwie małym gabarycie urządzenia (najmniejsze z urządzeń ma wymiary 28 x 44 x 50 cm). Gwarancja na 10 lat potwierdza jakość i niezawodność.

Począwszy od 2018 roku zmiękczacze wody IQsoft są wyposażone w wi-fi, dzięki czemu mogą łączyć się ze smartfonem za pomocą dedykowanej aplikacji. Pozwala ona na zdalne przełączenie w tryb wakacyjny lub informuje o konieczności dosypania soli. W aplikacji możecie także śledzić dzienne zużycie wody, dzięki czemu zyskujecie kontrolę nad wydatkami.

Rezultat:IQsoft to idealnie miękka woda w domu, ochrona dla urządzeń i sprzętów domowych, zdrowie i lepsza kondycja dla skóry i włosów oraz zmniejszenie ilości używanych detergentów i środków chemicznych. Kontrola zużycia wody. Ekonomia, ekologi a i miękka woda.

Odżelaziacze do wody studziennej Oxydizer

Producent: Erie Water Treatment.

Główne cechy:Wysoka jakość, ekonomia i skuteczność użytkowania, regeneracja wodą, automatyczna głowica. Do oczyszczania wody ze studni z żelaza, manganu i siarkowodoru. Różne rozmiary pozwolą dostosować urządzenie do potrzeb każdej rodziny.

Mechanizm działania: Głębinowa woda ze studni zawiera żelazo i mangan w formie rozpuszczonej w wodzie. Choć woda wydaje się czysta, po wydobyciu na powierzchnię i kontakcie z tlenem, pierwiastki te wytrącają się w postaci nierozpuszczalnej i dobrze widocznej. Woda zanieczyszczona żelazem przybiera czerwony lub brunatny kolor, mangan zaś po utlenieniu pokazuje się jako brązowo-czarne plamy na naczyniach i odzieży. 

Odżelaziacz Oxydizer posiada oczyszczające złoże Birm, które wzmacnia reakcję utleniania żelaza i manganu, aby stały się nierozpuszczalne. Następnie dzięki aktywnej powierzchni wyłapuje je i usuwa. Urządzenie radzi sobie świetnie także z siarkowodorem – wydzielanym odorem i plamami, które powoduje.

Ponieważ do regeneracji systemu oczyszczania używamy wody, a nie chemikaliów, Oxydizer jest urządzeniem ekologicznym. Dodatkowo, specjalne oprogramowanie Eazy sprawia, że obsługa i programowanie urządzenia są łatwe.

Rezultat: Czysta woda z przydomowej studni – woda bez żelaza, manganu oraz siarkowodoru. Nasi klienci cenią niezawodność Oxydizera. Sprawdza się nawet w najcięższych warunkach pracy i bardzo niekorzystnych parametrach (wysoka zawartość żelaza i manganu) wody ze studni. 

RO Alaska z jonizatorem– filtr odwróconej osmozy i filtr jonizujący 

Producent: Alaska – wkłady filtrujące i mineralizujące, Biocera – jonizator.

Główne cechy:oczyszczanie, mineralizacja i jonizacja wody. 6 stopni uzdatniania wody dla uzyskania wspaniałej, smacznej i zdrowej wody: filtr mechaniczny, filtry węglowe, membrana odwróconej osmozy, jonizator wody Biocera, mineralizacja. 

Mechanizm działania:Zestaw uzdatniający wodę Alaska Odwrócona Osmoza z Jonizatorem to wielostopniowy system filtrowania i wzbogacania wody. W pierwszych etapach przepływająca woda jest oczyszczana z zanieczyszczeń mechanicznych (rdza, piasek, muł) oraz organicznych i chemicznych. Następnie membrana odwróconej osmozy eliminuje związki rozpuszczone w wodzie oraz wirusy i bakterie. Kolejne etapy to wzbogacanie wody w minerały, a także – w jonizatorze – zmiana właściwości chemicznych z odczynu kwaśnego (do 7,5 pH) na odczyn zasadowy (alkaliczny, ok. 8,5-9,5 pH). Zjonizowana woda m.in. szybciej nawadnia, odkwasza organizm i pomaga usuwać wolne rodniki oraz szybciej oczyszczać organizm.  O wartościach zdrowotnych wody jonizowanej przeczytacie na stronie opisywanego produktu. Szczególne właściwości jonizatora są również bardzo korzystne dla sportowców i osób aktywnych fizycznie (więcej możesz przeczytać w naszym wcześniejszym artykule).

Dzięki wszechstronności oraz mechanizmowi RO, zestaw Alaska Odwrócona Osmoza z Jonizatorem jest najbardziej zaawansowanym systemem. Dzięki kompleksowemu działaniu (filtrowanie, mineralizacja, jonizacja) przyniesie korzyści każdemu członkowi rodziny.

Jedynie 11 cm szerokości urządzenia oraz możliwość pracy w pionie i poziomie sprawią, że ten zestaw zmieści się w każdej kuchni (np. za cokołem pod szafkami kuchennymi).

Rezultat:Oczyszczanie, mineralizacja i jonizacja wody – wszystko co potrzebne dla zdrowia Twojej rodziny zamknięte w kompaktowym kuchennym filtrze. Woda krystalicznie czysta z minerałami o zasadowym pH, odkwasza, nawadnia, oczyszcza bardziej niż każda inna.

Polecamy!